XML Online Sitemap - Generator mapy witryny

XML Online Sitemap – Generator mapy witryny

XML Online Sitemap to uniwersalny i łatwy w obsłudze generator sitemap, który za pomocą kilku kliknięć przygotuje za Ciebie mapę strony w formacie XML. Tak stworzoną sitemapę możesz wykorzystać by usprawnić indeksację witryny. Mapa strony z generatora jest w pełni zgodna z wytycznymi Google. Sitemap generator jest więc doskonałym wyborem nie tylko dla małych, ale także dla średnich i dużych stron.

Mapa strony – co to jest?

Mapa witryny, inaczej mapa strony internetowej, to plik w formacie XML, w którym znajdują się wszystkie adresy URL, które w ramach witryny, powinny być indeksowane przez roboty Google. W dobrze przygotowanej sitemapie muszą znajdować się wyłącznie adresy zgłaszające kod 200, bez przekierowań, dyrektyw zabraniających indeksowania, czy zgłaszających błąd 404. Jeśli mapa przygotowywana jest dla dużego serwisu, należy podzielić ją na kilka mniejszych części tak, aby nie była zbyt duża (50 MB lub 50 000 rekordów). Mapę można dzielić także na kategorie i generować mniejsze pliki odpowiednio dla kategorii, postów, produktów, czy usług.

Czy potrzebuję Sitemapy XML?

Zgodnie z wytycznymi Google, każda witryna powinna posiadać swoją sitemapę, która jest poprawnie przygotowana i zgłoszona w GSC. Dodatkowo, jeśli Twoja strona napotyka problemy z indeksowaniem (np. nowych produktów), to taki plik jest Ci niezbędny.

Jak stworzyć mapę witryny czyli po co mi generator mapy strony?

Żeby przygotować mapę strony wykorzystaj sitemap online generator. Zwłaszcza, jeśli zarządzasz średnim lub dużym serwisem. Takie narzędzie usprawni i przyspieszy prace oraz da Ci pewność, że sitemapa wykonana jest zgodnie z wytycznymi Google. Sitemap generator to darmowe narzędzie, nie musisz się więc bać o koszty jego obsługi.

Jak działa XML Sitemap generator?

Nasze narzędzie działa w oparciu o prosty i nie obciążający Twojej strony skrypt, który pobiera z witryny informacje o wszystkich dostępnych do zaindeksowania adresach URL. Dzięki skryptowi generator XML sitemap zbiera i zapisuje URLe, aby w kolejnym kroku przygotować plik, który możesz podejrzeć lub pobrać na swój komputer.

Co zawiera plik XML z generatora?

W przygotowanej przez generator mapie strony znajdziesz wszystkie adresy URL z witryny, do których dotarły nasze roboty indeksujące. Są to więc wszystkie te odnośniki, do których dostęp nie został w żaden sposób zablokowany (w pliku robots.txt lub za pomocą dyrektywy nofollow) i które sitemap online generator poprawnie pobrał i zapisał.

Co mogę zrobić z mapą witryny z generatora?

Tworzenie mapy witryny najczęściej służy usprawnieniu indeksacji strony. Dzięki mapie strony przygotowanej przez generator poinformujesz roboty indeksujące Google jakie strony w Twojej witrynie ma odwiedzić i zaindeksować. Przygotowany plik musisz umieścić na serwerze, a adres dodanego pliku (lub plików) zgłosić w Google Search Console. XML generator odciąża Cię więc w najbardziej czaso- i pracochłonnym etapie tego procesu.

Dodatkowe funkcje XML generatora

Nasz generator sitemap umożliwia nie tylko stworzenie sitemapy i pobranie pliku z nią, ale także wyświetlenie wcześniej przygotowanej sitemapy, bez pobierania pliku. Jeśli więc chcesz sprawdzić, czy stworzona wcześniej przez Ciebie sitemapa jest poprawna lub chcesz ocenić jej budowę, skorzystaj z naszego narzędzia – online sitemap generator.