Plik Robots.txt Generator

  All

Robots.txt generator

Plik robots.txt służy do zarządzania dostępem robotów do Twojej witryny. Za jego pomocą możesz wykluczyć pewne obszary lub całą stronę, z indeksowania i analizowania jej przez roboty. W pliku robots.txt możesz także poinformować o dodatkowych elementach na Twojej stronie, np. jej mapie. Narzędzie znajduje swoje zastosowanie nie tylko w przypadku blogowania dostępu robotów indeksujących Google, ale także w odniesieniu do robotów różnych programów crawlujących, analizujących stronę, których duża ilość, może niepotrzebnie obciążać serwer.

Jak przygotować plik robots?

Najłatwiej użyć naszego generatora robots.txt. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna.

 1. Wybierz preferowaną komendę: allow/disallow, która zezwala na dostęp robotów lub blokuje go.
 2. Wybierz określone roboty lub po prostu wszystkie roboty.
 3. Dodaj link do pliku sitemap.xml (jeśli nie posiadasz jeszcze mapy strony to skorzystaj z naszego generatora sitemapy.
 4. Wygeneruj plik robots.txt, który umieścisz na swoim serwerze.
 5. Link do pliku robots.txt dodaj do Google Search Console.

Kiedy i jak zarządzać dostępem dla robotów?

 • Dla pojedynczych stron, które nie zawierają unikalnych treści, np.: strony z polityką prywatności, strony logowania, koszyka, możesz użyć komendy disallow. Dzięki temu treści te nie będą indeksowane przez roboty i interpretowane jako duplikacja.
 • Dla pojedynczych robotów indeksujących, które generują duży ruch na Twoim serwerze i pobierają znaczne ilości danych możesz także wykorzystać komendę disallow, żeby odciążyć zasoby.
 • Dla całej witryny, jeśli nie chcesz jej indeksować. Uwaga! Po wybraniu komendy disallow i zastosowaniu jej do wszystkich robotów, Twoja strona nie będzie indeksowana, to znaczy nie zostanie ona wyświetlona w wyszukiwarce Google i tym samym użytkownicy, którzy nie znają jeszcze jej adresu URL nie będą mogli do niej dotrzeć. Pamiętaj więc o tym, aby korzystać z tej możliwości rozważnie. Wykorzystaj ją jeśli np. strona jest jeszcze w budowie lub z innych przyczyn nie powinna być dostępna dla użytkowników.

Jakie są zalety wykorzystania robots.txt generatora?

 • Szybkość
 • Łatwość użycia
 • Cena 😉 – nasz generator robots.txt to darmowe narzędzie
 • Zgodność z wytycznymi Google

Gdzie jest plik robots.txt?

Po dodaniu pliku robots.txt z generatora na swój serwer, znajdziesz go pod adresem nazwa-domeny.pl/robots.txt.